top of page

Marketing na Facebooku


Jedna z najväčších sociálnych sietí dnešnej doby je Facebook. Preto je dôležité využiť túto sociálnu sieť čo najlepšie a získať si tak nových zákazníkov.

Pozrime sa najprv na zopár mýtov, ktoré sa týkajú marketingu na Facebooku:

-“Málo fanúšikov? To už nemá zmysel.” Vysoký počet fanúšikov stránky síce pridáva na dôležitosti, ale nerozhoduje o tom, či reklama bude alebo nebude úspešná.

-“Ak vaši fanúšikovia na príspevky nereagujú, v niečom robíte chybu.”

To vôbec nie je pravda. Reakcia fanúšikov na vaše príspevky nie je tak podstatná ako si myslíte.


-“Každý deň musíte pridať minimálne jeden príspevok!”

Somarina. Príliš častá aktivita má negatívny vplyv na fanúšikov. Namiesto získania pozornosti, si užívatelia vaše príspevky nevšimnú, pretože sa im stratia a v horšom prípade prestanú sledovať celú vašu stránku.


-“Na Facebook už nikto nechodí.”

Štatistiky hovoria, že počet ľudí používajúcich Facebook stúpa čoraz viac a viac.


-“Reklama na Facebooku je úplne zbytočná.”

Napr. vhodne zvolený nápad sa môže stať prioritným podnetom na zdieľanie.

-“Musíte byť zameraný len n a jednu cieľovku.”

Oslovením širších cieľových skupín oslovíte viacerých ľudí, ktorí môžu byť vašimi potenciálnymi klientmi. Môžu napr. produkt kúpiť ako darček, odporučiť ho známemu.


-“S nudným produktom nezabodujete.”

Ide o správnu prezentáciu vášho produktu.


Tipy pre lepší marketing na Facebooku:

1. Buďte aktívny

Aspoň 3-krát do týždňa pridávajte na svoju Facebook-ovú stránku nejaký článok, fotku, status, zaujímavý link alebo nejaké informácie o vašej firme, ktoré by mohli osloviť široké publikum. Určite nezdieľajte veci nasilu. To spôsobí negatívne. Tiež si dajte pozor na to, aby ste neboli až príliš aktívny, to by pôsobilo rušivo a vaši fanúšikovia by si nevšimli všetky vaše príspevky. To by ich mohlo dohnať k tomu, aby vám zrušili lajk na vašej stránke.

2. Buďte kreatívny

Konštruujte spôsoby, ktoré budú pútavé pre vašich fanúšikov. Môžete vymyslieť nejakú súťaž, v ktorej by fanúšik vyhral jeden z vašich produktov, alebo niečo iné kreatívne, čo by zaujalo vašich fanúšikov.

3. Buďte vtipný

Pridávajte rôzne vtipné obrázky či videá. Spolu s nejakým vtipným textom sa výborne dopĺňajú. Ľudia majú radi vtipné veci. Ak ich to zaujme, začnú to šíriť sami od seba.

4. Buďte ohromujúci

Pridajte na vašu stránku krásne fotky pláže, prírody alebo nejakých krásnych výrobkov a doplňte to nejakým zaujímavým statusom.

5. Buďte štedrý

Z času na čas dajte zľavu na akýkoľvek váš produkt a spravte z toho súťaž. Dajte vašim fanúšikom dôvod na to, aby sa do súťaže zapojili a vyhrali konkrétny produkt. Nerobte súťaž tým spôsobom, že vylosujete len jedného fanúšika. Vylosujte aspoň 2 či 3. V budúcnosti sa vám to vráti a vašich fanúšikov zaujmú vaše súťaže a budú sa do nich chcieť zapojiť, pretože budú vedieť, že majú šancu niečo vyhrať, ak losujete viacerých ľudí.

6. Buďte originálny

Tvorte originálny obsah, ktorý zaujíma ľudí a budú ho chcieť zdieľať sami od seba.

7. Buďte cieľavedomý

Pravidelne si kontrolujte svoje štatistiky. Môžete sa zamerať na skupinu ľudí, ktorí najviac lajkujú, ale na druhej strane je super osloviť väčšiu škálu nových ľudí.

8. Spájajte ľudí

Ak sa stane nejaká impozantná udalosť, môžete sa o ňu podeliť prostredníctvom vašej Facebookovej stránky. Šírte zaujímavé informácie a spájajte tak ľudí.


Reklamy na Facebooku na základe vašich cieľov:


Na Facebooku si viete poskladať reklamu presne tak, aby zapadala do vašich cieľov. Váš cieľ je to čo chcete, aby ľudia spravili po zobrazení vašich reklám.

Facebook vám pomôže vaše ciele naplniť. Pri vytváraní reklamy sú ciele rozdelené podľa štádia nákupného cyklu- see- think- do (vo facebookovej verzii ako awareness – consideration – conversion = v preklade povedomie – zvažovanie – konverzie).

awareness– najširšie rozhodujúce publikum. Zákazník sa dozvie o vašej značke, zistí, že vôbec existujete a že ste na trhu. Je potrebné myslieť na to, že ľudia v tejto fáze, ešte nie sú pripravení od vás nakupovať.

consideration– po fáze awareness, prechádza zákazník do fázy zvažovania- consideration. Zákzník prichádza na vašu stránku, prezerá si vašu ponuku, porovnáva vás s konkurenciou. Teraz už má užívateľ slabý komerčný záujem.

conversion– klient už má silný komerčný zámer, je rozhodnutý uzavrieť obchod. Prejaviť sa to môže napríklad tak, že nechal produkt v košíku. V tejto fáze je cieľom uzavrieť konverziu, čo môže byť nákup produktu, objednanie sa na termín alebo prihlásenie sa na odber noviniek.


Prajem Vám veľa šťastia s marketingom na Vašej Facebookovej stránke.

 

zdroje: https://www.texto.sk/blog/marketing-na-facebooku-a-8-najcastejsich-mytov/

https://blog.subject.sk/tvorba-web-stranok/online-marketing/8-tipov-pre-marketing-na-facebooku.html

https://wooacademy.sk/6-vyhod-facebook-marketingu/

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page