top of page

Farby na rok 2023

Prognostik trendov, WGSN, predpovedal, že levanduľa bude farbou roka 2023 – ale nie je to úplne ten rustikálny fialový odtieň, ktorý už možno poznáte. Namiesto toho má označenie Coloro + WGSN Digitálna levanduľa ako tón, ktorý očakávajú, že budú korunovať budúce dizajnové palety – kvôli jeho vzťahu k blahobytu a digitálnemu úniku.

Podľa odborníkov Digital Lavender umožňuje spotrebiteľom zachovať si duševnú pohodu tým, že ponúka pocit stability a rovnováhy. Odtieň umožňuje ľuďom nasledovať „ozdravné rituály“, ktoré podporia pokoj a náznaky vyrovnanosti počas ich každodenného života.

Fantastická farba je tiež reakciou na digitálnu kultúru, keďže WGSN očakáva, že sa tón „zblíži vo virtuálnom a fyzickom svete“.

Po formovaní farebných trendov môžeme očakávať, že levanduľa prenikne do terapeutických doplnkov do domácnosti, osvetlenia zlepšujúceho náladu a dokonca aj do ručnej elektroniky.Prognostici podobne chvália Digitálnu levanduľu za jej rodové kvality, od ktorej sa očakáva, že sa do roku 2023 rozšíri do všetkých odvetví dizajnu. Ide teda o perfektný rodovo neutrálny nápad na detskú izbu – ale bude tiež vyzerať futuristicky šik v každej vašej izbe.

Keďže Digital Lavender je nastavený na to, aby sa stal odtieňom okamihu, farebné spoločnosti neprekvapivo prepadli jeho súčasnej pôvabe, vrátane odtieňa Lick (vyššie). Ale keďže Lavender bude veľkou novinkou, je dôležité vedieť, ako štýlovo upraviť jej odtieň do vášho interiéru.


1. Uložte levanduľu na akcentovú stenu


Levanduľa vyvoláva očarujúci a sofistikovaný pocit, vízie vlniacich sa fialových polí v Provence s jemnými kvetinovými vôňami,“ hovorí odborník na farby a riaditeľ dizajnu v Andrew Martin, David Harris. Odporúča použiť levanduľu na stenách, ale odporúča vám, aby ste svojmu priestoru poskytli priestor na dýchanie vytvorením akcentujúcej steny.

„Mať všetky steny v miestnosti namaľované levanduľou môže byť príliš veľa, takže uprednostňujeme akcentovú stenu,“ hovorí David.

2. Skombinujte levanduľu s neutrálnymi tónmi

Aký je najlepší spôsob, ako priniesť farbu roku 2023 do vášho domova? Spárovať to s farbou roku 2022, prirodzene. David navrhuje pridať k fialovému odtieňu ďalší moderný nádych tým, že ho skombinujete s jemnou sivou pre „skvelú a modernú schému“. Je toto silový pár burácajúcich rokov 2022? Myslíme si, že áno.

Okrem nápadov na sivú obývačku Jonathan Adler podobne odporúča experimentovať s inými neutrálnymi obľúbenými položkami, vrátane „námornej, čokoládovo hnedej, šedohnedej a bielej“.


3. Vyberte si pastelovú levanduľu spolu s výrazným nábytkom

Digitálna levanduľa vyžaruje určitú jemnosť, ktorú môžete takmer kategorizovať ako pastelovú. Ale ako môžete vniesť túto jemnú estetiku do vašej schémy? Kreatívna riaditeľka v Little Greene, Ruth Mottershead, odporúča vytvoriť juxtapozíciu medzi týmito jemnými tónmi spolu s monochromatickými kúskami domáceho dekoru.

„Svetlejšie tóny sú skvelým spôsobom, ako pridať jemný nádych farieb a zároveň poskytnúť modernejší povrch vo vašom interiéri.


 

zdroj: internet

26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page