top of page

Úspech v podnikaní

Čo je dôležité pre úspech v podnikaní?


V akom odvetví podnikáte? A vlastne je to jedno, nech podnikáte v čomkoľvek, určite máte veľkú konkurenciu. Pre úspech vo svojom podnikaní je preto dôležité vedieť svoju konkurenciu predbehnúť.


Spokojní musia byť zákazníci a aj zamestnanci

Pri konkurenčnom boji je samozrejme dôležité vedieť sa konkurencii vyrovnať alebo aspoň priblížiť kvalitou ponúkaných produktov, či služieb.

Myslieť je však potrebné nielen na zákazníkov, ale aj na zamestnancov. Ak totižto chcete, aby sa vášmu podnikaniu darilo, musíte byť obklopený schopnými ľuďmi. A pre nich musíte vytvoriť prívetivé pracovné prostredie, pri ktorom netreba zabúdať ani na bezpečnosť.

Marketing

Úspech v konkurenčnom boji však celkom určite nedosiahnete bez dobrého marketingu. A keďže žijeme v digitálnej dobe, rozhodne nezanedbajte efektívny digitálny marketing

(Digitálny marketing sa vzťahuje ma reklamu poskytovanú prostredníctvom digitálnych kanálov, ako sú vyhľadávače, webové stránky, sociálne média, email a mobilné aplikácie).


Preprava tovaru Ak si podnikateľ nevyberie spoľahlivú firmu, ktorá má v stanovenom čase a v stanovenom množstve tovar nedovezie do cieľového bodu, nemôže očakávať, že to bude mať pozitívny vplyv na jeho podnikanie. Logistika je dôležitá súčasť podnikania a akonáhle sa podcení, bude to mať negatívny vplyv na napredovanie podnikania.

Komunikácia so zákazníkmi

Odporúčame vám zlepšiť komunikáciu so zákazníkmi prostredníctvom sociálnych sietí ,ale posilniť aj zákaznícky servis. Komunikácia so zákazníkmi je veľmi dôležitá a aj vďaka nej sa zákazníci rozhodujú, kde budú nakupovať/ koho služby využijú.


Prečítajte si rady od britského miliardára Richarda Bransona, ktoré vás nasmerujú na úspech v podnikaní.

Nerobte to, čo nemáte radi Rozbehnúť podnikanie si vyžaduje veľa úsilia, potu, sĺz a aj kofeínu. Ale ak to všetko prežijete, a obzriete sa, čo máte za sebou, budete na seba hrdí. Dôležité je mať rád svoju prácu.

Buďte viditeľní Keď Richard Branson preberal leteckú spoločnosť Virgin Airlines od ikony britského letectva, dostal veľmi cennú ranu: Predať sa musíš jedine sám, aj za cenu, že zo seba spravíš blázna. V opačnom prípade ti hrozí, že neprežiješ.

Nemôžete sa pustiť do podnikania bez toho, aby ste na seba neprevzali riziko Každé podnikanie v sebe ukrýva riziko. Mali by sme byť preto pripravení aj na neúspechy a pády. Úspech sa však málokedy dostaví pri prílišnej opatrnosti. Je bežné robiť chyby, nemôžete však úplne zlyhať.

Perfekcionizmus je neprípustný Ak budete mať vlastných zamestnancov, pamätajte si, že nikto nie je dokonalý a nemôže mať stopercentný prehľad o všetkom. Majte na pamäti, že každý človek má priestor na zlepšenie. Samozrejme musí chcieť.

Zákazníci majú (skoro) vždy pravdu Je to pravda, aj keď to tak nie je. Koniec koncov sú to taktiež ľudia. Ceňte si názor vašich zákazníkov. Ich názor je dôležitý, vaša spoločnosť však nemôže brať názor zákazníka na sto percent vážne. Všetko by ste si preto mali overovať.

Vyhľadávajte aj názor druhej osoby, aj tretej Než vypustíte do sveta nový nápad, porozprávajte sa o ňom s vašimi známymi. Tí vám hneď povedia „choď do toho“ alebo „vykašli sa na to“.

Zmeny sa nemôžete báť, ale musíte ju vedieť koordinovať Nič netrvá večne a aj podnikateľ sa musí prispôsobiť zmenám na trhu. Vaša firma bude možno po čase v bode, kedy sa musí rozhodnúť o ďalšom smerovaní, aby prežila. Musí pružne reagovať na trh, okolnosti a príležitosti.

Ak spravíte chybu, nezúfajte, ale napravte ju Vaše rozhodnutia nemusia byť vždy najlepšie. Každý robí chyby, ale najlepšie, čo môžete urobiť je poučiť sa z nich a v budúcnosti sa im vyvarovať.

Buďte lídrom, nie však šéfom Dobrý firemný vodca je ten, ktorý si nielen plní svoje vlastné nápady, ale inšpiruje ostatných, aby išli svojou vlastnou cestou.
 

2 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page