top of page

KRYPTOMENY - základné informácie


V posledných rokoch sú kryptomeny veľmi populárne. Zatiaľ čo donedávna sme si pod pojmom virtuálna mena predstavovali len Bitcoin, dnes už existujú stovky virtuálnych mien a veľa z nich už dosiahli miliardovú kapitalizáciu. O kryptomeny sa ľudia zaujímajú z viacerých dôvodov. Hlavným dôvodom je, že ide o decentralizované peniaze, t.j. že nad nimi nemá kontrolu žiadna centrálna inštitúcia. Ďalšími výhodami sú anonymita, rýchlosť transakcií a deflačný charakter. Povedzme si o nich niečo, ale všetko pekne po poriadku.

Čo sú to kryptomeny?

Je to digitálne platidlo, ktoré je založené na nesúmernej kryptografii. Hovoríme teda o digitálnych peniazoch, ktoré sú alternatívou klasických peňazí, ako je napr.: americký dolár, euro, britská libra, a pod. Aj kryptomeny je možné zameniť napríklad za doláre alebo eurá. Každá činnosť s kryptomenami sa uskutočňuje v decentralizovanej databáze Blockchain.

Blockchain

Blockchain je spôsob šifrovania Bitcoinu. Je zmenou v oblasti informačných technológií.

Čo je Bitcoin?

Je to forma digitálnej meny, vytvorená a uchovávaná elektronicky. Bitcoin nie je tlačený na rozdiel od klasických fyzických mien, ako napr. doláre, eurá alebo libry. Namiesto toho je generovaný ľuďmi po celom svete za pomoci počítačov a softwaru.


Čo ovplyvňuje hodnotu Bitcoinu?

Náklady na počítače závisia od nasledujúcich faktorov:

  • Náklady na energiu a použité zdroje energie

  • Vývoj nových počítačových technológií

  • Rast dopytu po počítačovej sile

S rastúcou popularitou môže rastúci dopyt po výpočtovej sile zvyšovať hodnotu Bitcoinu. Pri stabilnej ponuke by nárast dopytu mal skončiť zvýšením ceny Bitcoinu. Ak napríklad vzrastie geopolitické napätie alebo obchodníci stratia dôveru v tradičné meny, Bitcoin vzrastie.


Iné kryptomeny

Aj ďalšie kryptomeny sa stávajú čoraz populárnejšími. Úspech Bitcoinu podnecoval k vývoju mnohých alternatívnych kryptomien. Väčšina z nich je lacná a je oveľa jednoduchšie ich kúpiť alebo ťažiť.

Toto sú niektoré z nich:

  • Litecoin

  • Ethereum

  • Ripple

Kryptomeny nebudú jednorazová záležitosť. Vypovedá o tom aj to, že ich začali akceptovať aj Microsoft či Starbucks. Japonsko akceptovalo bitcoin ako menu.

Medzi mladými ľuďmi sú kryptomeny trendom, ktorý sa oplatí držať. Pri kryptomenách je to o dôvere, ktorá drží ich cenu na vyšších úrovniach. Pokiaľ ľudia prestanú virtuálnym menám veriť, potom to bude mať negatívny dopad aj na ich hodnotu.

Kryptomenám sa venujeme už niekoľko rokov. V prípade, ak Ťa tiež zaujímajú môžeš sa prekliknúť cez odkaz v spodnej lište stránky k jednoduchej registrácií, kde vieš zistiť viac, prípadne si s nami dohodni osobné stretnutie.

 

35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page