Zamestnávať viac žien, alebo mužov?


"Ženy rozprávajú trikrát viac ako muži"

Je to zaujímavá otázka, na ktorú možno máme odpoveď. Je to potvrdené! Žena rozpráva viac ako muž. S týmto tvrdením prišla americká vedkyňa Louann Brizendine, ktorá to predkladá vo svojej knihe In The Female Mind . Táto vedkyňa zistila, že žena povie denne v priemere viac ako 20 tisíc slov čo je o 13 tisíc viac ako muž. Brizendine taktiež zistila , že žena nielen viac rozpráva ale hovorí rýchlejšie a vynaloží pritom viac energie. Vo svojej knihe uvádza že príčinou je , že sa žene aktivuje viac mozgových buniek ako mužom. Slová ktoré vychádzajúci zo ženských úst spôsobujú vylučovanie chemických látok v mozgu, ktoré vyvolávajú u žien podobný pocit, ako eufória. Vedkyňa tvrdí , že rozdiely vznikajú už v období medzi počatím a pôrodom kde u mužov je v mozgu dominantný testosterón . Tie časti mozgu ktoré súvisia s pamäťou, rečou a emóciami majú ešte nenarodený chlapci menej aktívne ako dievčatá. Dôsledkom čoho je , že muži majú neskôr problém s vyjadrením citov. Testosterón reguluje aj tú časť mozgu, ktorá ovplyvňuje sluch a umožňuje mužom "prepočuť" logické argumenty predkladané ich polovičkami . O to čo boli muži ukrátení pri vyjadrovaní svojich emócií im bolo vykompenzované schopnosťou myslieť na sex. Muži majú dvakrát viac výkonnejšiu tú časť mozgu, ktorá vyvoláva myšlienky na sex. Touto ´´problematikou ´´ sa zaoberali kalifornský psychiatri a zistili že muž myslí na sex každých 52 sekúnd a žena len raz denne . Podľa vlastných štúdií doktorky Brizendine nejestvuje unisex mozog.


"Dievčatá prichádzajú na svet ako dievčatá a chlapci ako chlapci. Ich mozgy sa od seba líšia. A sú to práve mozgy, ktoré regulujú reakciu na isté podnety a vlastne na celý svet"

tvrdí vo svojej knihe psychiatrička. Do komentárov napíšte svoj názor. Je to pravda, čo tvrdí táto vedkyňa, alebo to vyvrátite? Necháme to na Vás.


 

ZDROJ:SITA

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše