top of page

Video Marketing na sociálnych sietiach

Komunikácia prostredníctvom videa je veľmi efektívny spôsob, ako osloviť potenciálnych zákazníkov a podporiť prezentáciu vašich produktov a služieb. Využitie videa na internete prináša početné výhody a predstavuje skvelé riešenie so širokým dopadom na návštevníkov. Kombinuje výhody klasickej televíznej reklamy s najdôležitejšou charakteristikou internetu – s interaktivitou.Pri vyhľadávaní informácií ich čoraz viac užívateľov hľadá vo forme videa než v klasickej textovej forme a začína svoje hľadanie na niektorom z video serverov - napríklad YouTube. Je jednoduchšie a názornejšie jedenkrát vidieť a počuť než desaťkrát čítať. Okrem toho si môžu užívatelia pozrieť názory iných užívateľov vo forme komentárov, pridať svoj, alebo sa pripojiť k diskusii, ktorá sa k videu vedie.

Ak by sme mali definovať koncept online video marketingu, bola by to forma marketingovej stratégie používaná na komerčný účel so zámerom propagácie firmy, značky, tovarov alebo služieb s využitím krátkych, pútavých a informačne bohatých videí. Videá pritom majú podnietiť záujem perspektívnych zákazníkov o propagované produkty či služby a viesť ich k objednávke.

Hlavnou výhodou video marketingu voči tradičnému prístupu prostredníctvom textu je, že video sa dokáže dostať k podstate veci rýchlejšie a zrozumiteľnejšie ako text a zároveň šetrí drahocenný čas vašich potenciálnych zákazníkov.

YouTube.com je lídrom medzi službami, ktoré poskytujú streamovanie videí. Za mesiac ho navštívi asi miliarda návštevníkov z celého sveta. Také číslo nie je vôbec zanedbateľné, skôr naopak, kto vám môže pomôcť takú úžasnú návštevnosť? Video marketing sa tak stal zaujímavou alternatívou ku klasickému marketingu na sociálnych sieťach, ako je napríklad Facebook, prípadne Twitter.


Čo vám prinesie reklama na YouTube?

Jednou z najlepších predností je, že ľudia si môžu opakovane púšťať vaše reklamy. S tým samozrejme súvisí zdieľanie. Ak sa trafíte a vaša reklama zaujme používateľa, môžete sa dočkať veľmi štedrého zdieľania, ktoré niekoľkonásobne zvýši sledovanosť vášho videa - a to prakticky zadarmo. Navyše by ste mali mať vždy na pamäti, že video, teda názorná ukážka, presvedčí klientov oveľa rýchlejšie a lepšie ako obrázok alebo klasický text


Výhody video marketingu

- Upútava pozornosť publika - Obchodníci používajú video na upútanie pozornosti svojho ideálneho publika. Je to preto, že ľudský mozog je pevne zapojený, aby viac reagoval na vizuálne podnety. Pridaním videa na svoj blog alebo webovú stránku môžete oklamať ľudský mozog, aby si video pozrel, a efektívne upútať pozornosť používateľa.

- Posilňuje váš predajný postoj - potrebujete silný predaj, aby ste presvedčili svojich zákazníkov, aby si kúpili váš produkt alebo si predplatili vašu službu. Predaj sa môže uskutočniť len vtedy, keď máte silnú hodnotovú ponuku.

- Zvyšuje dôveryhodnosť - Ľudia okamžite neveria firmám , ktoré nájdu na internete. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo pred rozhodnutím o kúpe vykonávajú množstvo prieskumov a prečo je správa online recenzií a online reputácie dôležitejšia ako kedykoľvek predtým.


Prečo používať YouTube na video marketing?

- Používateľská základňa YouTube je obrovská - YouTube je dnes jednou z najväčších platforiem na zdieľanie video obsahu a sociálnych sietí na internete. Podľa Štatista má YouTube viac ako 2 miliardy používateľov mesačne na celom svete.

- Druhý najväčší vyhľadávač - Používateľská základňa YouTube je obrovská, ale rovnako tak aj mediálna knižnica. Je to preto, že každú minútu sa na YouTube odovzdá viac ako 300 hodín obsahu. Obsahuje obrovské množstvo informácií o čomkoľvek pod slnkom – aj mimo neho.


- Zvyšuje SEO - Okrem vlastného vyhľadávacieho nástroja YouTube môže video marketing YouTube zvýšiť aj vaše úsilie o optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO) a dosahovať dobré výsledky na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja Google (SERP).

- Evergreen obsah - Videli sme obrovský rastový potenciál virálneho marketingu . Na to, aby sa váš obsah stal virálnym, si to však vyžaduje buď dávku génia, alebo neuveriteľné šťastie a niekedy aj oboje. Pre stabilný rast dosiahlo mnoho spoločností zaoberajúcich sa video marketingom YouTube značný úspech využívaním stále zeleného obsahu na YouTube.

- Ponúka lepší prehľad o kampaniach - Najlepšie na reklame a marketingu YouTube je, že ponúka bezplatnú analýzu výkonnosti každého videa. Funkcia YouTube Insights poskytuje všetky potrebné údaje o počte zhliadnutí, ktoré získavate, demografických údajoch vašich divákov a stave vašich odberateľov, podobne ako Google Analytics.


 
41 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page