top of page

Už zajtra spoznáme novú kráľovnú folklóru

Nie je Miss ako Miss. Súťaž Miss Folklór nie je len o kráse Sloveniek, ale predovšetkým o ich talente. Najdôležitejšou podmienkou je záľuba v ľudovom tanci, speve, hudbe alebo v tradičnej výrobe folklórnych prvkov. Štvrtý ročník súťaže bude v znamení zimy, preto sa organizátori rozhodli usporiadať finále v sobotu 1.12.2018, deň pred začiatkom adventu, ktorý je zároveň posledným dňom na usporadúvanie veľkých osláv pred pôstom.Zima bude dominovať nielen v počasí na vonkajšej terase Hotela Galileo na Donovaloch, ale aj v oblečení, v ktorom sa dievčatá predstavia. V spolupráci s Jankou Kucbeľovou, špecialistkou na slovenské kroje, sa finalistky na pódiu predstavia v zimných krojoch, ktoré pochádzajú práve z toho regiónu ako ony.  Tento rok budú vo finále zastúpené takmer všetky časti Slovenska od západu po východ. Po výbornej skúsenosti z minulého ročníka boli do finálovej jedenástky vybrané aj Slovenky zo Srbska, ktoré ukážu, že folklór sa na Dolnej zemi stále pestuje a vyvíja so svojimi vlastnými malebnými špecifikami.

Pestrosť uvidíte nielen v regionálnych odlišnostiach, ale najmä v talentoch. Medzi folkloristkami nájdete speváčky, tanečníčky, huslistky, dokonca skutočné multitalenty i tvorkyňu ľudových párt. Hlavným hudobným hosťom večera bude zoskupenie Martin ValihoraLukáš Adamec, ktorí spolu predvedú zaujímavé predstavenie. Dievčatá bude počas finále sprevádzať ľudová hudba FS Zemplín. Vystúpi aj mladý talentovaný heligonkár Imrich Kukuliak. Celým večerom bude divákov sprevádzať moderátor Peter Cítenyi. Na pódiu finalistky na sebe predstavia aj tvorbu slovenských návrhárok, ktoré sa nechali inšpirovať ľudovými prvkami.

Voľba Miss Folklór 2018 bude pre odbornú porotu skutočne náročná, vybrať ten najväčší talent bude z toľkých možností určite výzvou aj pre nich. Krása zrkadlená v tradíciách dostane tento rok čarovný zimný nádych.


Spoločnosť BC Tradehouse má tú česť podporovať tieto talentované slečny a pomocou sponzorského tímu spoločností Maxx energy drink, čokoládovne CARLA, spoločnosti Manner podporiť túto udalosť. Veľké ďakujem patrí dobrovoľníkom za to, že prispeli do darčekových balíčkov pre finalistky a to: spoločnosť AITSK, Dominika Ciberejová, Peter Šalko, Matúš Šulej, Martin Lacko a Lenka Brezová. Tešíme sa na Vás už zajtra na Donovaloch. 

Zdroj: Barbora Kis-Pál, PR manažérka Miss Folklór, missfolklor.sk

48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page