top of page

Už neodkladám svoje úlohy! Ako???Robte si poriadok na stole/v počítači pravidelne. 

Neorganizovanosť je jednou z najčastejších príčin neplnenia úloh, skúste ju eliminovať uprataním Vášho stola či súborov v počítači aspoň raz mesačne. Vytvorte si kôpky/zložky, v ktorých si veci rozdelíte na tie, čo musia byť riešené okamžite, potom tie, ku ktorým sa stačí dostať neskôr v týždni a nakoniec kôpku, či súbor tzv. „všetko ostatné“ aby Vám to neprekážalo v riešení úloh.

Vymyslite si pre Vás najefektívnejší spôsob pripomienok.

Niektorí ľudia používajú Google kalendár k organizácií svojich úloh a pripomienkovanie. Iní používajú klasický papierový diár. Iní taktiež používajú webové nástroje ako Remember the Milk („Nezabudni mlieko“, pozn.prekladateľa), či Workflow („Tok práce“, pozn.prekladateľa) k nastaveniu digitálnych pripomienok aby dokončili svoju robotu včas. Nájdite metódu, ktorá je najvhodnejšia pre Vás, nesnažte sa silou mocou prispôsobiť niečomu, čo na Vás vôbec nefunguje. Ak spôsob, ktorý u Vás zaberá, sú lepiace papieriky tak smelo do toho, nikto Vás nebude súdiť!

Rozložte si prácu. 

Miesto toho aby ste sa sústredili na konečný termín, ktorý jednoducho musíte dodržať, vytvorte si vlastné čiastkové termíny. Takže ak je Vašou úlohou napísať tlačovú správu stanovte si mini-termíny  na získanie vyjadrenia klienta, ďalší na získanie potrebných fotografií a loga a ďalší na prvý návrh správy. Budete sa cítiť skvelo keď ich dodržíte a nebudete vôbec schopný úlohu vzdať.

Nepreskakujte medzi úlohami. 

Keď odbiehate od úlohy, na ktorej pracujete, k Vášmu e-mailovému, či facebookovému účtu, zabíjate Vašu schopnosť plne sa sústrediť na úlohu. Je jedno čo ste si nahovorili, multitasking (venovanie sa viacerým úlohám naraz, pozn.prekladateľa) Vašu prácu nezefektívni. Vyčleňte si určitý čas – hoci len 20 minút – a nerobte nič iné len pracujte na úlohe, na ktorej musíte.

Nechajte si pomôcť. 

Ak niektoré typy úloh iba preprokrastinujete – také, z ktorých máte strach, či Vám zaberajú príliš mnoho času – mali by ste zvážiť požiadať niekoho o pomoc. Možno ste príliš pomalý pri tvorbe grafov k projektu, ale Hal vo vedľajšej kancelárii je schopný niečo „vypľuť“ do piatich minút. Uvidíte, či ste schopní vzájomne využiť svoje schopnosti aby bola vaša práca hotová čo najskôr.

To najťažšie spravte ako prvé. 

Nechávať si najťažšiu úlohu na záver môže spomaliť prácu na celom projekte, pretože celú dobu, čo riešite jednoduchšie úlohy, nad ňou určitým spôsobom premýšľate. Pokúste sa vyriešiť ju ako prvú. Dostať sa cez ňu odstráni obavy a budete sa cítiť skvelo, že to najťažšie máte za sebou.

Vytvorte si ideálnu pracovnú atmosféru. 

Ak sa Vám najlepšie pracuje so slúchadlami, z ktorých na plné pecky hrá ABBA, alebo naboso v parku, tak tak pracujte (za predpokladu, že s tým Váš šéf súhlasí). Spravíte viac ak budete pracovať v prostredí, v ktorom sa cítite dobre a dokonca sa na to budete tešiť.

Rozhodnite čo je najdôležitejšie. 

Vytvorte si priority pre Vaše úlohy a začnite pracovať na tej najdôležitejšej ako prvej. Rozhodujte sa podľa termínov, významnosti človeka, ktorý úlohu zadal, či úrovne podráždenosti človeka, ktorý to potrebuje mať hotové: Vy si vytvorte kritériá, ktoré použijete, aby ste rozhodli na čo sa sústrediť ako prvé.

Smerujte k ukončeniu úlohy pre daný deň. 

Budete sa cítiť lepšie ak budete ukončovať úlohu, na ktorej pracujete, vždy v daný deň aby ste mohli ráno začať zase s čistým štítom. Pracujte tak aby ste vždy dokončili všetku nedokončenú robotu v danom dni.

Odmeňujte sa prestávkami. 

Radšej než vyskočiť zakaždým, keď kamarát v práci mieri do odpočinkovej miestnosti, prinúťte sa zostať na mieste kým nedosiahnete stanovený míľnik. Prinúťte sa dokončiť na čom pracujete kým si urobíte pauzu. A rozhodne si prestávku urobte! Dodá Vám motiváciu aj energiu na ďalšiu časť práce. 


 

zdroj: financnytrh.sk, internet

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page