top of page

Takmer polovica zamestnancov na svete je z ich práce nešťastná

Takmer polovica svetovej populácie - zamestnaných je nešťastných zo svojou prácou, čím nemôže ubrániť otázke: Čím sú ľudia nespokojní zo svojou prácou?Podľa každoročného prieskumu personálnej agentúry Kelly Services, ktorá celosvetovo pokrýva 120 000 respondentov, neuveriteľných 48 percent zamestnancov je nespokojných so svojim súčasnom zamestnaní, čo je mierny nárast z 47 percent dosiahnutých v predchádzajúcom roku.

Kombinácia týchto faktorov tlmí sentiment, aj vrátane znižovania počtu zamestnancov, menších bonusov a menej výhod, keďže spoločnosti obmedzili ich výdavky.Mark Hall, viceprezident a regionálny manažér z firmy Kelly Services v Singapore povedal: "Makroekonomické prostredie sa prejavuje v politike spoločnosti. Pokles počtu zamestnancov vedie k tomu, že v niektorých prípadoch, jeden človek musí robiť prácu za dvoch. To spôsobuje nespokojnosť.“Dodal "K týmto faktorom taktiež prispieva nedostatok istoty vo vlastné zamestnanie, čo vedie k tomu, že zamestnanci neustále premýšľajú o tom, čo je potrebné urobiť, aby si udržali svoju prácu."S takou vysokú úroveň nespokojnosti, nie je prekvapením, že až 43 percent respondentov uviedlo, že často premýšľajú o opustení svojej práce, v porovnaní s 37 percentami v minulom roku.


V skutočnosti, takmer polovica respondentov v uplynulom roku zmenila svojho zamestnávateľa, čo je najväčšia úroveň zmenu zamestnania - v rámci regiónu EMEA(Európa, Stredný východ a Afrika) až 51 percent, v porovnaní s 45 percentami v Amerike a 42 percent v Ázii a Tichomorí. Podľa krajiny, však, Austrália zaznamenala najvyššiu mieru zmenu pracovných miest - až 62 percent, čo odzrkadľuje toho, čo odohráva v ekonomike, ako boom v sektore baníctva odznieva.Rozvíjajúce sa trhy, ako je Južná Afrika, Indonézia a India naopak dosiahli najnižšiu mieru zmenu zamestnania. Hall povedal: "Pre vývoj ekonomiky, ako je Indonézia, ktorá zaznamenáva expanziu a dostáva veľký počet priamych zahraničných investícií, to má za následok dobrý „pocit“, keďže na jej trhu tak práce bude viac príležitostí.“Prieskum taktiež ukázal, že rôzne vnímanie smerom k zamestnaniu je vidno nielen medzi krajinami, ale aj generáciami.Kategória "baby boomu" a "generácie X" označila, ako najvyšší faktor ovplyvňujúci voľbu povolania - dobrá práca a rodinný život. Ale pre "generáciu Y" bol najdôležitejší osobný rast a rozvoj.

 

ZDROJ: http://www.financnytrh.com

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentar


bottom of page