top of page

Relax v práci

Relax v práci ako dôležitá súčasť náplne

Stále viac zamestnávateľov si uvedomuje súvislosť medzi oddýchnutým a produktívnym zamestnancom. Túto skutočnosť potvrdzuje aj narastajúci počet spoločností zahŕňajúcich relaxačné priestory pre pasívny a aktívny odpočinok do svojich kancelárií.

Skĺbenie pracovných povinností a voľno časových aktivít pozitívne ovplyvňuje výkon zamestnanca a podporuje kooperáciu medzi oddeleniami. Odpočinkové zóny a športoviská na viac motivujú zamestnancov dochádzať do firmy, namiesto mnohokrát uprednostňovanej práce z domu.Typy ako relaxovať v práci:


Od skorých ranných hodín sedíte v kancelárii, po krk v papieroch a neviete, kde vám hlava stojí. Mrvíte sa v nepohodlnom kancelárskom kresle a všetko vás bolí. Nech už je obed, predelenie ukrutne dlhého pracovného času!

Po výdatnom obede to príde. Nastane útlm, ktorý vám nedovoľuje ďalej rozumne uvažovať ani pokračovať v pracovnej činnosti. Vtedy je čas na sedací vak.

  • Prečo by sme si ho mali zaobstarať do kancelárie?

Zrelaxujete a načerpáte energiu k popoludňajšej práci

Nie je nič lepšie ako vymeniť 10 minút v kancelárskom kresle, za chvíľku v sedacom vaku. Predstavte si, že po obede prídete do kancelárie a opäť si musíte sadnúť do toho tvrdého, nepohodlného kresla a pracovať. V tejto chvíli, viacerí z nás myslia na južanov, ako sú Taliani alebo Španieli, ktorí majú poobednú siestu. Závidíme im tú pohodu a možnosť úplného vypnutia od pracovných povinností. Doprajte si to aj vy. Aj keď len na 10 minút a v priestoroch vašej kancelárie. A povedzme si na rovinu, aj pre vás to bude príjemná zmena, sadnúť si do vaku na sedenie, a nachvíľu nič nerobiť, len relaxovať.

Prestávka od práce je veľmi dobrá pre vašu fyzickú i duševnú pohodu a úžitok z nej môže mať aj váš zamestnávateľ. Aj krátky oddych môže liečiť vašu myseľ a telo zbavením stresu, ktorý na vás môže pôsobiť zle fyzicky či emocionálne vás vyčerpávať. To je určite plus pre vášho zamestnávateľa. Keď sú ľudia uvoľnení, sú schopní priniesť do práce viac kreativity a nadšenia.

Stále by ste mali nájsť spôsob, ako zrelaxovať, aj keď by to znamenalo, že to urobíte len počas krátkej prestávky. Iste môžete ušetriť trochu času pre vaše vlastné blaho. Koučka Dawn Rosenberg McKay pre portál About.com uviedla niektoré spôsoby, ako zrelaxovať, či už máte navyše týždeň, deň, hodinu, alebo len pár minút.


 

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page