top of page

Nebezpečné reklamy


Internet stále viac a viac zamorujú nebezpečné reklamy. Internetový reklamný prúžok na obrazovke počítača nazývame- banner. S týmto slovom sa dnes budeme stretávať. Bannery, ktoré ohlasujú rôzne prelomové objavy, nálezy, aj špeciálne služby.

Jestvuje obrovské množstvo herných stránok, na ktorých na vás vyskočí kvantum reklám zobrazujúcich ženy, poprípade obnažené ženy s informáciou, že pár kilometrov od vás je niekto, čo sa chce zoznámiť. Ak takáto reklama obsahuje medzi informáciami vaše mesto, je to preto, že je do banneru nasadené z vašej IP adresy. Myslím, že si určite každý z nás všimol pribúdajúce reklamy na on-line hazard na internete. Stretávame sa s nimi v bežnom živote na internete, v rádiu alebo v televízii. Tieto reklamy jednoducho propagujú hazard, ktorý je veľmi návykový ako jednoduchú cestu k výhre a následne k vysnívanému rozprávkovému životu. Tieto reklamy majú veľmi negatívne až fatálne následky. Keďže je na internete čoraz viac reklám s touto tematikou a dostávajú sa tak k veľkému množstvu ľudí, preto môžeme očakávať veľký nárast závislých ľudí. Najviac ohrozenou skupinou sú bohužiaľ aj mladiství. Týmto druhom reklám netreba nikdy veriť. Sú falošné a klamlivé.

Takéto nebezpečné podvodné reklamy obsahujú zopár spoločných prvkov:

· Obsahujú často krát zlý pravopis

· Píšu o milionároch v Bratislave, susedoch, ktorí sa chcú stretnúť, alebo nejakej žene z nejakého slovenského mesta, ktorá objavila zázračnú metódu- jednoducho o hocičom

· Bannery vás presmerujú na stránky, s ktorými ste sa nikdy nestretli, správajú sa zvláštne a po kliknutí kamkoľvek vás to núti nakúpiť čokoľvek tá stránka obsahuje, či už je to produkt alebo služba

· Bannery smerujú na miesta, kde neexistuje možnosť kontaktovania nejakej zákonitej osoby a nútia vás si kúpiť to čo tá stránka obsahuje, t.j. už spomenutá služba či produkt

· V banneroch sú zvláštne fotografie, ktoré nemajú nič spoločné s tým, čo je v texte napísané

Aby ste sa vyhli podvodu z týchto stránok, vyhľadávajte v Googli a preverujte si všetko, čo vám je neznáme. Či už je to názov látky, prípravku, alebo stránok, ktoré vám niečo sľubujú. Ak na reklamu kliknete a navedie vás na podvodné a zvláštne stránky, potom to jednoducho zistíte práve spomínaným preverovaním.


Čo môžeme spraviť v boji proti bannerom my sami?

Dlhodobo sa rôzne spoločnosti, ktoré sa zaoberajú problémami týchto reklám snažia chrániť ľudí a upozorňovať na dôležité problémy. Jestvuje niekoľko krokov, ktoré môžete spraviť, ak sa stretnete s falošnou bannerovou reklamou. Slovensko zatiaľ proti bannerovým reklamám nič nerobí, a preto sa podvodníkom u nás darí okrádať ľudí. Okrádajú ich kvôli ich vlastnej nepozornosti a nevedomosti. Ak náhodou natrafíte na falošné alebo čudné stránky v reklame, odošlite adresu týchto stránok prevádzkovateľom stránok, kde ste na banner klikli. Niekedy majiteľ stránok nevie, že na jeho stránke sa nachádza nebezpečná bannerová reklama. Upozornite preto prevádzkovateľa stránok, ktoré obsahujú bannerovú reklamu.

V boji proti podvodníkom a veľkým hrozbám na internete dokážete pomôcť aj zdieľaním a šírením jednotlivých informácií o bannerových reklamách a článkov medzi priateľmi a hlavne ľuďmi, ktorí by sa mohli najčýchlejšie stať obeťami pre naivitu a hlúpu dôverčivosť, alebo konkrétny zdravotný problém, ktorý sa môžu rozhodnúť riešiť pomocou niektorej z podvodných látok v reklamách.

Pozor na aplikácie!

Najviac týchto bannerových reklám je zakomponovaných do nevinných aplikácií. Ak si stiahnete nejakú hru do telefónu alebo počítača, je viac než len pravdepodobné, že sa vám tam pomedzi hru zobrazia aj neželané reklamy. Aplikácie sa nemôžu zaobísť bez reklám. Tvorcovia bannerových reklám sa snažia ich ,,vopchať" všade, kde sa len dá.

Ľudia si často pre zábavu sťahujú aplikácie, ktoré sú úplne zbytočné, ale ich názov vás láka si ich stiahnuť. Reč je o aplikáciách, ako napr.: detektor hluku, röntegové videnie, lovetesty, a v neposlednom rade aj led color lights, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne.

Ľudia si bohužiaľ dopredu neuvedomujú zlo a negatíva týchto aplikácií, pretože milý názov aplikácie- bedtime reminder- v skratke aplikácia, ktorá vás upozorní, kedy by ste mali ísť spať. Veď čo by sa vám mohlo stať, však? Nejde len o aplikáciu bedtime reminder alebo vyššie spomenuté aplikácie. Ide o všetky vami nepoznané a zvláštne aplikácie, s ktorými ste sa doposiaľ nestretli. Je dôležité si prečítať recenzie ľudí, ktorí majú s aplikáciou, ktorú si idete stiahnuť pozitívne skúsenosti. Nikto predsa nechce do svojho mobilu či počítača neželaný vírus a už vôbec nikto nechce byť okradnutý o vlastné peniaze.

Je naozaj dôležité si dávať na internete veľký pozor!! Nikdy neviete kedy jeden klik vám môže zobrať z účtu pár stoviek eur.

 

zdroje: https://www.svet-komunikacie.sk/2020/11/on-line-nebezpecne-reklamy.html

https://hoax.sk/nebezpecne-reklamy-ako-spoznat/


27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page